عسل گز
-20%
نمایش سریع

عسل گز

1,200,000ریال 1,500,000ریال

درخت یا درختچه گز (درختچه گزانگبین)، گياهى است از تيره گز و از خانواده Tamaricaceae، درختچه كوچكى است كه بيشتر در كنار رودخانه‌ها مى‌رويد، درختچه‌اى است خاردار و چوب آن نيز ازنظر طعم كمى گزنده و درعین‌حال خوش‌بو مى‌باشد، پوست درختچه ضخيم، مانند دارچين به رنگ مايل به سرخى و بعضى از آنها سرخ و خوش‌بو و طعم آن گس و گزنده است. برگ‌هاى آن ريز و خشن ..

عسل بهارنارنج
-20%
نمایش سریع

عسل بهارنارنج

1,200,000ریال 1,500,000ریال

«نارنج» درخت كوچكى است كه در مناطق با آب و هواى مديترانه‌اى و نسبتا مرطوب و گرم مى‌رويد. سرماى زمستان كمتر از ۱۰ تا ۱۵ درجه زير صفر را بسختى تحمل مى‌كند، البته تحمل آن از ساير ارقام مركبات نظير پرتقال بيشتر است. برگ‌هاى درخت نارنج سبز شفاف، بيضى‌شكل، نوك‌تيز زيبا و اختلاف آن از نظر شكل با برگ پرتقال وجود دمبرگ بالدار در محل اتصال دمبرگ با برگ ا..

عسل گون
-20%
نمایش سریع

عسل گون

1,200,000ریال 1,500,000ریال

«گون»، گياهى است از خانواده Leguminosae، كه گونه‌هاى مختلفى دارد و علفى و خودرو و چندساله يا يک‌ساله است كه اغلب خاردار هستند و در دامنه كوه‌هاى ايران به‌وفور يافت مى‌شود. گون را شترها مى‌خورند. گل‌های گون زيبا و ميوه آن شبيه نخود است. از ساقه گیاه گون صمغی سفیدرنگ به نام کتیرا گرفته می‌شود. بر اثر شكافى كه در ساقه گون‏ (محل اتصال ساقه و ..

عسل زول
-20%
نمایش سریع

عسل زول

1,200,000ریال 1,500,000ریال

«زولنگ»ها، گياهانى هستند تيغ‌دار چندساله به رنگ آبى روشن با برگ‌هاى ريشه‌اى كه به‌طور گروهى از ناحيه يقه گياه بيرون آمده و درنتیجه، بیشتر برگ‌ها روى زمين گسترده هستند. برگ‌هاى زولنگ (زول) كمى معطّر و داراى دندانه‌هاى نامنظم است كه در انتهاى آنها خار ديده مى‌شود. ريشه آن در اغلب گونه‌ها ضخيم، عميق، كمى خوش‌بو، كمى شيرين و به مقدار خیلی كمی تلخ ا..

عسل سیاه دانه
-20%
نمایش سریع

عسل سیاه دانه

1,200,000ریال 1,500,000ریال

سیاه دانه (سیاهدانه) مزروع، گياهى است علفى و يک‌ساله، پوشيده از كرك ظريف و برگ‌هاى تقسيم‌شده با بريدگى‌هاى خيلى عميق به‌طورى‌كه برگ را به‌صورت تعدادى نوار باريک درمى‌آورد، رنگ برگ سیاه‌دانه، سبز غبارى است با گل‌های منفرد. برگچه‌هاى زير گل، درشت و به رنگ آبى يا سفيد و گلبرگ‌ها خيلى كوچک و به شكل سر چپق است. دانه‌هاى آن كوچک و سياه‌اند و با فشار ا..

برنج سفید
-11%
نمایش سریع

برنج سفید

400,000ریال 450,000ریال

برنج ثمره گياهى است از خانواده ‏Gramineae، علفى و يك‌ساله كه مخصوص مناطق گرم و پرآب مى‌باشد. ارتفاع ساقه برنج حدود يك متر يا بيشتر، برگ‌هاى باريك و دراز و نوك‌تيز و گل‌هايى به‌صورت سنبلك‌هايى با دم كوتاه در اطراف محور گل‌دهنده گياه دارد. ميوه برنج به شكل خوشه‌اى متشكل از سنبلك‌ها در انتهاى ساقه درمى‌آيد، در بعضى ارقام خوشه برنج داراى ريشك است و ب..

عسل کنار
-20%
نمایش سریع

عسل کنار

1,200,000ریال 1,500,000ریال

كنار (سدر)، درختى است به بلندى حدود ۱۰ متر، خاردار با شاخه‌هاى سفيد. برگ‌هاى آن تخم‌مرغى، نوک‌تيز. ميوه آن كوچک، خوش‌بو به شكل و ابعاد سنجد، بعد از رسيدن سرخ و زرد مى‌شود. طعم آن ترش و شيرين. ترشى آن بيشتر و تعدادى از ميوه‌ها نيز شيرين و خوراكى است. برگ‌هاى ساييده كنار را «سدر» نامند كه در بازار نيز بانام «سدر» عرضه مى‌شود. درخت كُنار در عربست..

نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)