سرمه سنگ (اثمد)
  • سرمه سنگ (اثمد)

سرمه سنگ (اثمد)

500,000ریال
مالیات 500,000ریال
  • کد محصول: سرمه سنگ (اثمد)
  • موجودی: در انبار

بررسی اجمالی

اِثمِد (سرمه اثمد) لغتی عربی است که به فارسی آن را سرمه سنگ (

اِثمِد (سرمه اثمد) لغتی عربی است که به فارسی آن را سرمه سنگ (Stibium Antimonium) می‌نامند و در حقیقت سنگى است لایه‌لایه و براق که دارای گونه‌ها و رنگ‌های مختلف است. معادن آن در برخی از کشورها ازجمله ایران وجود دارد. بهترین نوع سنگ اثمد به رنگ سیاه براق است که فاقد رگه بوده و شکننده باشد. سنگ اثمد به‌طور طبیعی دارای ناخالصی‌هایی است که باید طی فرایندی خاص و زمان‌بر از سنگ جدا شوند. سنگ اثمد پس از فرآوری، به‌عنوان سرمه سنگ قابلیت استفاده پیدا می‌کند.

البته انواع دیگری از سرمه نیز وجود دارد همچون سرمه‌ی مغزها (مانند سرمه مغز بادام، فندق، پسته و غیره)، سرمه‌های درمانی خاص و ... که در شرایط عادی، بهترین نوع سرمه، سرمه‌سنگ است (ممکن است در مواقعی نوع خاصی از سرمه‌ توسط اطباء طب سنتی یا اسلامی برای یک بیمار تجویز شود که محل بحث ما نیست).

توصیه می‌کنیم که استفاده از سرمه (بخصوص سرمه سنگ) را به کودکان (هم دختر و هم پسر) خود آموزش دهید تا با نهادینه شدن استفاده از این ماده‌ی ارزشمند در نسل‌های آینده، دیگر شاهد ضعف بینایی ایرانیان نباشیم.

 

مزایای سرمه‌سنگ [در مقایسه با سایر انواع سرمه]:

۱. به‌راحتی می‌توان آن را از چشم پاک کرد.

۲. در طول زمان استفاده، به زیر چشم نمی‌ریزد و حالت و زیبایی خود را روی چشم حفظ می‌کند.

۳. ازنظر خواص بسیار قوی‌تر است.

باوجوداین مزایا، اکنون می‌توانید سرمه‌سنگ را جایگزین مدادهای آرایشی نمایید.

 

دعای مخصوص سرمه کشیدن:

«اللّهُمَ اِنّى اَسألُكَ به حقّ محمّدِ و آل محمّد، اَن تُصلّىَ على محمّد و آل محمّد و أَنْ تَجعَلِ النّورَ في بَصَرى و اَلْبَصِيرَةَ في دينى و اليَقينَ في قلبى و اِلاخلاصَ في عملى و السّلامةَ في نفسى و السَّعةَ في رزقى و الشُّكرَ لَكَ اَبَداً ما اَبقَيتَنى».

«خداوندا به‌حق محمد و آل محمد (ص) بر او و آل او درود فرست و در چشمم نور و در دينم بصيرت و در دلم يقين و در عملم اخلاص و در بدنم سلامت و در روزيم وسعت بخش، و مادام كه زندهام توفيق شکرگزاری عنايت كن»

 

با استفاده از گزینه «خصوصیات» (در بالای همین مطلب) می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد سرمه سنگ (سرمه اثمد) مشاهده نمایید.


اثمد،اثمد اصلي،اثمد حديث،سرمه چشم،سرمه اثمد،سرمه دان،انگلیسی،سرمه سنگ،سرمه سنگ مکه،سرمه سنگ اثمد،سرمه سنگ اصفهان،سرمه سنگی،سرمه سنگ اصل،سرمه سنگ چيست،سرمه سنگ اصفهانی،سرمه سنگ تبریزیان،طبیعی،سالم،ارگانیک،ایرانی،خالص
ویژگیها
وزن خالص[حدود] ۱۲ گرم
نوع بسته‌بندیشیشه
ترکیباتسرمه سنگ
سطح کیفیت@اصل @خالص @فرآوری شده @استفاده از سنگ مرغوب
روش تولید@روش سنتی
محل تولیداستان تهران
شرایط نگه‌داریدر ظرف در بسته نگه‌داری شود
خواص@تقویت کننده چشم و بینایی، نور چشم، اعصاب چشم، پلک، مژه و نیروی جنسی @جلوگیری و درمان ضعف بینایی @رفع کننده آلودگی‌های چشم @خوشبوکننده دهان @گواراکننده آب دهان @نشاط آور @مفید جهت؛ رویش مژه - جلوگیری و درمان آبریزش چشم و آب مروارید - درمان جراحات و عفونت چشم
طبیعت (مزاج)@سرد [در دوم] و خشك [در سوم]
کاربرد خوراکیندارد
کاربرد غیرخوراکی@میل را کمی در سرمه‌دان چرخانده و سپس آن را روی لبه پلک پایینی (خط قرمزرنگ پلک پایینی) قرار داده و پلک بالایی را روی میل بگذارید (چشم را ببندید) و به‌آرامی و با دقت، میل را به سمت گوشه بیرونی چشم بکشید. اگر در بار اول اثری از سرمه روی میل مشاهده نکردید نگران نشوید. فقط کافی است میل را روی قسمتی که گفته شد بکشید تا میل با آب چشم مرطوب شود. اکنون مجدداً میل را داخل سرمه‌دان بچرخانید. این بار میل به سرمه کافی آغشته خواهد شد. حالا به‌راحتی سرمه بکشید. طبق روایات اسلامی، مستحب است که در هر بار استفاده، مجموعاً هفت بار میل سرمه را به چشم بکشید؛ یعنی چهار ميل در چشم راست و سه ميل در چشم چپ کشیده شود. برای پاک کردن سرمه‌سنگ از چشم اصلاً نیازی به استفاده از صابون و یا انواع دیگر شوینده‌ها نیست. یک دستمال یا حوله نخی خیلی نرم را مرطوب کرده و چند بار روی چشم بکشید. خواهید دید که سرمه‌سنگ به‌راحتی پاک می‌شود @بهترین زمان برای استفاده درمانی از سرمه، شبها قبل از خواب است @برای استفاده از سرمه، اصلاً نیازی به ترکیب سرمه با مواد دیگر همچون آب، روغن و... نیست
عوارض جانبی@ممکن است هنگام سرمه کشیدن مقداری از سرمه داخل چشم بریزد و برای لحظاتی چشم را اذیت نماید که جای نگرانی ندارد. برای رفع این حالت، چند لحظه به‌آرامی پلک بزنید تا سرمه از گوشه‌های چشم خارج شود
منع مصرف@مصرف خوراکی سرمه سنگ ممنوع است
مصلح-
نام‌های دیگر@اِثمِد (به عربی) @كحل / كحل سليمانى / کحل اصفهانى / كحل جلا @طمساوس (به يونانى) @صديدا (به سريانى) @كوخلن (به رومى) @سرمه (به فارسى) / سرمه سنگ @انجن (به هندى)
مواد موثره؟؟

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
برچسب ها سرمه
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!