سرمه دان برنجی
  • سرمه دان برنجی

سرمه دان برنجی

600,000ریال
مالیات 600,000ریال
  • کد محصول: سرمه دان برنجی
  • موجودی: در انبار

بررسی اجمالی

برای استفاده از سرمه معمولاً از وسیله‌ای به نام سرمه‌دان استفاده می‌کنند. سر...

برای استفاده از سرمه معمولاً از وسیله‌ای به نام سرمه‌دان استفاده می‌کنند. سرمه‌دان‌ها دارای انواع، اَشکال، رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی هستند که از آن جمله می‌توان به سرمه‌دان چوبی، سرمه دان فلزی، سرمه دان سنگی، سرمه دان استخوانی، سرمه‌دان پلاستیکی و... اشاره نمود که بهترین نوع آن سرمه‌دان برنجی است. «برنج» نام آلیاژی است که از ترکیب فلز مس و روی به دست می‌آید. نسبت ترکیب این دو فلز، نوع و کیفیت برنج را تعیین می‌کند. البته، گاهی در ساخت آلیاژ برنج، علاوه بر مس و روی، از فلزات دیگری مانند نقره یا نیکل نیز استفاده می‌شود. هر چه نسبت فلز روی بیشتر باشد، برنج به سمت زردی می‌رود و هر چه نسبت فلز مس بیشتر باشد، رنگ برنج به سمت قرمزی می‌رود. میزان اکسید شدن برنج نسبت به مس بسیار کمتر است و هر چه کیفیت آلیاژ برنج بهتر باشد، میزان اکسید شدن آن کمتر و کمتر می‌شود.

سرمه‌دان برنجی خانگی از سه قسمت تشکیل شده است:

1. مخزن سرمه: قسمتی از سرمه‌دان که معمولاً به شکل کوزه بوده و سرمه را در آن ریخته و نگهداری می‌کنند.

۲. درپوش انتهای سرمه‌دان

۳. میل سرمه: میله‌ای کوچک است از جنس برنج که به‌صورت یک سرپوش روی سرمه‌دان قرار می‌گیرد و به‌صورت پیچی روی سرمه دان محکم می‌شود تا از بیرون ریختن سرمه جلوگیری نماید. معمولاً قسمت بالایی میل ضخیم‌تر و قسمت پایینی آن نازک‌تر است که قسمت ضخیم‌تر را در دست می‌گیرند و قسمت نازک‌تر آن را که آغشته به سرمه می‌شود را در چشم می‌کشند.

 

با استفاده از گزینه «خصوصیات» (در بالای همین مطلب) می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد سرمه‌دان برنجی مشاهده نمایید.

 

 سرمه دان برنجی،سرمه دان برنجی نوین،سرمه دان برنجی مرسل،سرمه دان برنجی قدیمی،سرمه دان برنجی قم،سرمه دان برنجی اصفهان،سرمه دان برنجی تبریزیان،سرمه دان برنجی نی نی سایت،سرمه دان برنجی کوچک،خرید سرمه دان برنجی،سرمه دان،سرمه دان از کجا بخرم،قیمت،اصل،سالم،اینترنتی،خرید،فروش

ویژگیها
نوع بسته‌بندیپاکت پلاستیکی
سطح کیفیت@اصل @دارای میل برنجی
محل تولیداستان مرکزی
خواص- ضد عفونی کننده چشم - تقویت چشم و بینایی
طبیعت (مزاج)@گرم و خشک [در دوم]
کاربرد خوراکیندارد
کاربرد غیرخوراکی@قبل از مصرف، یک‌بار سرمه‌دان برنجی و میل آن را با آب شسته و اجازه می‌دهیم تا خشک شود. سپس، درپوشی که در ته سرمه‌دان برنجی است را باز کرده و مقداری از سرمه را داخل سرمه‌دان ریخته و آن را می‌بندیم (در این هنگام، سر سرمه‌دان باید بسته باشد تا سرمه بیرون نریزد). میل را کمی در سرمه‌دان چرخانده و سپس آن را روی لبه پلک پایینی (خط قرمزرنگ پلک پایینی) قرار داده و پلک بالایی را روی میل بگذارید (چشم را ببندید) و به‌آرامی و با دقت، میل را به سمت گوشه بیرونی چشم بکشید. اگر در بار اول اثری از سرمه روی میل مشاهده نکردید نگران نشوید. فقط کافی است میل را روی قسمتی که گفته شد بکشید تا میل با آب چشم مرطوب شود. اکنون مجدداً میل را داخل سرمه‌دان بچرخانید. این بار میل به سرمه کافی آغشته خواهد شد. حالا به‌راحتی سرمه بکشید. طبق روایات اسلامی، مستحب است که در هر بار استفاده، مجموعاً هفت بار میل سرمه را به چشم بکشید؛ یعنی چهار ميل در چشم راست و سه ميل در چشم چپ کشیده شود.
نام‌های دیگر@برنج (به فارسی) / برنج مصنوع @شَبَه (به عربی) @پیتل (به هندی)

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!