بادام - مغز
  • بادام - مغز

بادام - مغز

3,500,000ریال
مالیات 3,500,000ریال
  • کد محصول: بادام - مغز
  • موجودی: موجود نیست

بررسی اجمالی

درخت بادام از درختان ميوه به بلندى ۶ تا ۸ متر است. اين درخت بومى مناطق با آب...

درخت بادام از درختان ميوه به بلندى ۶ تا ۸ متر است. اين درخت بومى مناطق با آبوهواى مديترانهاى آسياى معتدله غربى است و در زمانى كه شكوفهها باز مىشوند، درخت زينتى بسيار زيبايى مىباشد. درخت بادام داراى يك سيستم ريشهبندى قوى عمودى و تاج مدور است و ريشههاى قوى آن باعث می‌شود كه حتى در شرايط نامساعد خاك و با كمى رطوبت نيز خوب رشد كند و به حيات خود ادامه دهد. برگهاى درخت بادام، ساده و در شاخههاى تازه سال اول ظاهر مىشود؛ بيضى، باريك، دراز، نوكتيز، كمى موج‌دار، به رنگ سبز با گلهاى صورتى زیبا كه روى شاخههاى سال دوم ظاهر مى‌شود. شکوفه‌های بادام در اوایل بهار، قبل از باز شدن جوانههاى درخت، بيرون مىآيند و اين زودرس بودن و زود ظاهر شدن شكوفهها كه بسيار ظريف هستند، اغلب در سالهايى كه در اوايل بهار سرماى زودرس بهاره وجود دارد درخت را مواجه با خطر سرمازدگى مىنمايد.

از نظر نوع، بادام دو واريته عمده دارد يكى درخت بادام با ميوه بادام شيرين و ديگرى درخت بادام با ميوه بادام تلخ. به علاوه، نوع ديگرى بادام نيز هست كه به بادام منقا يا بادام كاغذى معروف است.

ميوه بادام كه ثمر درخت بادام شيرين يا بادام تلخ است از تخمدان تک خامهاى گل بادام كه داراى دو تخمك است به وجود مىآيد و معمولا يكى از اين دو تخمك بارور مىشود و ميوه بادام به صورت شفت كه قشر خارجى آن گوشتى و سبز رنگ و پوشيده از كرك است و در داخل آن بادام با پوست سخت آن وجود دارد در مىآيد. در اوايل تشكيل ميوه، قسمت عمده ميوه بادام را پوشش خارجى سبزرنگ و گوشتدار پوشيده از كرك تشكيل مىدهد و مغز بادام، هنوز رشدى نيافته است. اين مرحله از ميوه بادام را چغالهبادام نامند كه چيده و خورده مىشود و داراى خواصى است كه ذكر خواهد شد.

ولى پس از رسيدن بادام به تدريج اين پوشش سبز گوشتدار خشك مىشود و در داخل آن پوست سفت و سخت كه مغز بادام داخل آن است رشد كرده و نهايتا بادام رسيده آماده چيدن مىشود. در داخل قشر سخت خشبى درونبر، ميوه مغزى وجود دارد؛ بيضىشكل و نوكتيز كه همان مغز بادام است. اين مغز را پوسته نازك قهوهاىرنگى پوشانيده است كه پوست مغز بادام است و به كمك آب گرم مى‌توان آن را از مغز بادام جدا كرد، زيرا به مغز بادام چسبيده است.

تكثير بادام بيشتر از طريق اجراى پيوند روى پايه بادام انجام مىگيرد و گاهى روى پايه آلو هم پيوند مىشود ولى روى پايه بادام موفق‌تر و بهتر است. درخت بادام تقريبا در تمام خاكها رشد مىكند ولى خاكهاى آهكى را ترجيح مىدهد و از خاكهاى پر رطوبت و بدون زهكش ناراحت مىشود و رشد آن صدمه مىخورد. معمولا از شكوفه بادام و از مغز بادام اعم از شيرين و تلخ در طب سنتى استفاده مىشود البته در برخى موارد خيلى كم از برگ آن نيز به عنوان صفرابر استفاده مىشود.

 

با استفاده از گزینه «خصوصیات» (در بالای همین مطلب) می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد میوه بادام شیرین مشاهده نمایید.


بادام شیرین ارگانیک،بادام ارگانیک،قیمت بادام ارگانیک،روغن بادام ارگانیک،بادام سنگی ارگانیک،مغز بادام ارگانیک،بادام،بادام درختی،بادام برای سالمندان،بادام سالم،عکس بادام سالم،بادام شیرین،بادام شیرین برای پوست،بادام شیرین روغن،بادام شیرین برای مو،بادام شیرین چیست،بادام شیرین درختی،بادام شیرین برای صورت،بادام شیرین برای ابرو،سالم،طبیعی،خانگی،خرید،فروش،اینترنتی

ویژگیها
وزن خالص[حدود] ۱۰۰۰ گرم
نوع بسته‌بندیپاکت پلاستیکی
سطح کیفیت@مغز بادام
محل تولیداستان مرکزی
شرایط نگه‌داریدر یخچال نگه‌داری شود
خواص@بازکننده گرفتگی عروق و مجاری @تمیز کننده اعضای درونی @تقویت کننده بدن، مغز، اعصاب، قلب، کبد، چشم، میل و نیروی جنسی @ملین (نرم کننده شکم) @فربه کننده @مفید جهت؛ نرم کردن سینه، حلق و جنجره - سرفه - تنگی نفس (ربو) - سینه پهلو - خونریزی سینه و ریه - زخم روده ها و مثانه - اسهال و دلپیچه [ناشی از رطوبت] - افزایش منی و تسکین حرارت آن - سوزش ادرار - رشد کودکان و نوجوانان - تقویت استخوان، پوست و مو - مادران شیرده - کاهش کلسترول - جلوگیری از اکسیداسیون لیپیدها - محافظت و حمايت از شريان در برابر آسيب‏هاى راديكال‏هاى آزاد مخرّب اكسيژن‏ - محافظت از بدن در برابر آنژين قلبى و انسداد شريانى‏ - آلزایمر
طبیعت (مزاج)@[در اول] گرم و تر
کاربرد خوراکی@هر روز ده عدد مغز بادام را خوب بجویید و از خواص آن بهره مند شوید @بادام خام + عسل [طبیعی]؛ جهت استفاده از خواص بادام، بخصوص فربه کردن بدن، رفع سرفه و ناراحتی های کبد و باد گرفتگی بدن (بخصوص باد کلیه) میل نمایید (بهتر است به آرامی خورده شود) @بادام را بو دهید و میل کنید؛ قابض است (بر خلاف بادام خام که ملین است) و معده و نیروی جنسی را تقویت کرده (یعنی ضرر بادام خام را برای معده ندارد) و سستی بدن را رفع می کند @مغز بادام را مربا کنید و میل نمایید؛ مغذی تر از بادام خام بوده و در فربه نمودن بدن و تقویت نیروی جنسی نیز قوی تر عمل می کند @مصرف چغاله بادام تقویت کننده ریشه دندان و لثه و تسکین دهنده حرارت دهان است @مغز بادام را با انجير بكوبيد و بخوريد. ملين است و نیروی جنسی را تقویت و اسپرم را زياد مى كند @مقداری مغز بادام بدون پوست را آسیاب کرده و در يك لیوان آب مخلوط كنيد و در مخلوط کن بزنيد. شير سفيدى حاصل مى شود مقداری عسل طبیعی یا شکر سرخ در آن حل كنيد و ميل نماييد. براى رفع سرفه، خشونت سينه و حلق و حنجره، تنگى نفس و نیز تسهيل خروج اخلاط سينه نافع است
کاربرد غیرخوراکی@تولید روغن
عوارض جانبی@بادام خام دیرهضم و سنگین است. بنابراین، مصرف مداوم و بیش از اندازه بادام خام به تنهایی (بخصوص اگر آسیاب شده باشد) ممکن است برای معده‌های سرد و مرطوب و معده‌های ضعیف مضر باشد. برای رفع عوارض؛ بصورت مقطعی و یا همراه با مصلح و به اندازه مصرف شود
منع مصرفندارد
مصلح@مصطکی @شکر سرخ @عسل [طبیعی] @رب‌های ترش
نام‌های دیگر@لَوز / لوزالحلو @بادام (به فارسی) / بادام شیرین @انگداله @واتام (به پهلوی)
مواد موثرهآب + پروتئين + روغن ثابت + هيدراتهاى كربن + كلسيم + فسفر + آهن + پتاسيم + تيامين + ریيبوفلاوين + نياسين + مواد ازته سفيده اى يا آلبومى نوئيدى گياهى + قند + صمغ + لعاب + اسيد سيانيدريک + يك هتروزيد به نام آميگدالين + دياستازى به نام اموليسين + ویتامین (آ، ب و ایی)

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!