افشانه بابونه
  • افشانه بابونه

افشانه بابونه

500,000ریال
مالیات 500,000ریال
  • کد محصول: عصاره طبیعی
  • موجودی: در انبار

بررسی اجمالی

«بابونه» گونه‌های مختلفی دارد:

«بابونه» گونه‌های مختلفی دارد:

- «اقحوان» (اقحوان متعفن)، گياهى از خانواده كمپوزيته، یک‌ساله و كوچك و ازنظر شكل خارجى شبيه بابونه است. گلهاى آن مجتمع در يك طبق و به‌صورت منفرد در انتهاى شاخههاى گلدهنده ظاهر می‌شود، اطراف طبق گل‌ها سفيد و در دايره وسط آن گلهاى زرد قرار دارند. برگهاى آن پوشيده از كرك و داراى بريدگى زيادى نه به‌اندازه بريدگى برگ ساير بابونهها، ساقه آن بدون كرك است. اگر روى گياه اقحوان دست كشيده شود بوى بسيار نامطبوعى از آن برمىخيزد. اين گياه معمولاً در كناره جادهها و گودالهاى منطقه وسيعى از اروپا، شمال آفريقا، آسيا و آمريكاى شمالى انتشار دارد، در ايران مناطق بلوچستان و حاشيه مرزى ايران و عراق به‌طور خودرو ديده مىشود.

- «بابونه رسمی» (بابونه صغیر یا بابونه آلمانی)، گياهى است از خانواده كمپوزيته، یک‌ساله و بلندى آن حداكثر تا يك متر است. برگ‌های آن سبز بریده‌شده و بسيار نازك شبيه برگ شوید است. گل‌های آن خيلى كوچك است و در يك طبق مدوّر كوچك قرار دارد، هر طبق دو نوع گل دارد، گل‌های سفيد كه در قسمت خارجى دايره و كمى متمايل به‌طرف پايين و آويزان و گل‌های زرد متمايل به قهوهاى يا زرد كه در وسط دايره مركزى قرار دارند و بسيار معطرند و در فصل‌های بهار و تابستان مىرسند. بابونه رسمی بومى اروپاست و در ساير مناطق دنيا نيز پرورش داده می‌شود، در اغلب مناطق چين، جاوه و ژاپن كاشته مىشود و در نواحى اروپا و آسيا به‌طور خودرو مىرويد و يا بعضاً كاشته مىشود، در ايران در برخى مناطق شمال و همچنين در جنوب در شوشتر به‌طور خودرو ديده مى‌شود و در باغچه‌ها نيز كاشته مىشود.

- «بابونه رومی» (بابونه شیرازی یا بابونه حقیقی)، گياهى است از خانواده كمپوزيته، پايا و كوتاه كه بلندى آن از يك وجب كمتر و بسيار معطر است. ساقه آن به رنگ سبز مايل به سفيد است و در بعضى ارقام ساقه آن بر روى زمين گسترده روى زمين است. برگ‌های آن متناوب و بسيار بريدهبريده مانند شوید ولى پوشيده از كرك است. گل‌های آن مجتمع در يك طبق كه بهطور منفرد در انتهاى ساقه گلدهنده در تابستان ظاهر مىشود. در هر طبق گل‌های سفيد در اطراف دايره و گل‌های زرد در قسمت مدور و برجسته وسط طبق قرار دارند. بابونه رومی در اروپا و آسيا انتشار دارد و كاشته مىشود، در ايران به‌طور وحشى و خودرو نمىرويد ولى سابقاً در باغچه‌ها به‌طور پرورشى كاشته مىشد.

- «بابونه زرد» (بابونه اصفر یا عین الثور)، گياهى است از خانواده كمپوزيته، دوساله يا چندساله و ازنظر شكل خارجى تا حدودى شبيه ساير بابونهها، و اختلاف محسوسى كه موجب تشخيص آن از ديگر بابونهها مىشود اين است كه گل‌های اطراف طبق و گل‌های دايره وسط طبق هر دو زرد هستند. درصورتی‌که در ساير بابونهها گل‌های اطراف سفيدند. گل‌های آن در اواخر بهار و تابستان ظاهر مىشوند. ميوه آن كوچك به رنگ سفيد با پنج خط طولى است. بابونه زرد در اراضى سنگلاخى و آفتابى و آهكى مناطق مختلف اروپا و آسيا و در ايران وجود دارد، در ايران در مناطق شمال ايران و اطراف تهران و گچسر و مناطق خشك گلپايگان و مرند و اشنويه و در تپههاى ميبد در آذربايجان و در آذربايجان غربى به‌طور خودرو مىرويد.

- «بابونه وحشی»، گياهى است از خانواده كمپوزيته، یک‌ساله و كوچك و بلندى آن در حدود يك وجب. برگ‌های آن مانند بابونه معمولى تقسيم شده و نوارى است. در طبق گل اين گياه دو نوع گل يكى به رنگ زرد و ديگرى زبانهاى و به رنگ سفيد وجود دارد. اين گياه عطر ضعيفى دارد و طعم آن بسيار تلخ است. بابونه وحشی در آذربايجان غربى و جنوب غربى ايران، در شهبازان، كشور، ازنا و در دامنههاى نزديك دهلران ديده مىشود.

- «بابونه کبیر» (بابونه گاوی)، گياهى است از خانواده كمپوزيته، دوساله و چندساله. بلندى ساقههاى آن تا هفتاد سانتی‌متر نيز مىرسد. معمولاً به علت گل‌های زيبايى كه دارد در باغ‌ها كاشته مىشود. برگ‌های آن متناوب و سبز با بريدگى شبيه برگ‌های داودى است و معمولاً در اثر بريدگى به سه قسمت عمده تقسيم مىشود. گل‌های آن به‌صورت گروهى در يك طبق مجتمع كه اطراف و دور طبق گل‌های سفيد و قسمت وسط آن را به شكل دايرهاى گل‌های زرد طلايى بسيار زيبا تشكيل شده است. بابونه کبیر بومى آسياى صغير و اروپا است ولى در ساير مناطق عالم نيز وارد شده است، در ايران در مناطق شمالى، گيلان، لاهيجان و مازندران و در آذربايجان در تبريز به‌طور خودرو مىرويد. از تمام اعضاى هوايى این گیاه، عطر قوى بابونه استشمام مىشود.

افشانه بابونه «خانگی» عبارت از عصاره طبیعی گیاه بابونه است که با استفاده از روش‌های سنتی و از مرغوب‌ترین گل‌های بابونه [زرد] به دست می‌آید. عصاره بابونه خانگی مایعی است غیر روغنی که خواص بابونه [زرد] را در خود دارد و ازآنجایی‌که در قالب افشانه ارائه شده است به‌آسانی، با کمترین زحمت و در کمترین زمان ممکن توسط افراد مختلف جهت پوست و مو قابل استفاده است. نکته بسیار مهم دیگر این است که افشانه بابونه خانگی فاقد عوارض و مضرات بی‌شمار افشانه‌های شیمیایی رایج در بازار است، بنابراین می‌تواند در حفظ سلامت افراد در بلندمدت بسیار مؤثر باشد.


با استفاده از گزینه «خصوصیات» (در بالای همین مطلب) می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد افشانه (عصاره) طبیعی بابونه مشاهده نمایید.

 

افشانه بابونه،اسپری طبیعی پوست و مو،بابونه برای پوست،صورت،عصاره گیاهی،عصاره گیاه بابونه،عصاره بابونه،عصاره بابونه برای مو،عصاره بابونه برای پوست،عصاره بابونه چیست،عصاره طبیعی بابونه،شاداب کننده و روشن کننده پوست،تقویت‌کننده مو،درمان ریزش مو در خانم‌ها،پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده پوست و زخم،مسکن،بیماری مسافرت،ضد حشره،عصاره بابونه زردبند،عصاره بابونه گاوی،عصاره بابونه آلمانی،عصاره بابونه باریج،عصاره بابونه برای ریش،عصاره بابونه برای جوش،اسپری طبیعی مو،اسپری طبیعی برای مو،خانگی،اصل،طبیعی،سالم،ارگانیک،خالص،قیمت،خرید،فروش،اینترنتی

ویژگیها
وزن خالص@[حدود] ۱۲۰ میلی گرم
نوع بسته‌بندیبطری پلاستیکی (پت) + افشانه
ترکیبات@حاوی عصاره طبیعی گیاه بابونه
سطح کیفیت@طبیعی @فاقد هرگونه ماده شیمیایی
خواص@شاداب‌کننده و تقویت‌کننده پوست و مو @درمان ریزش مو [در خانم‌ها] @پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده پوست و زخم @آرام‌بخش @تقویت کننده مغز، اعصاب و چشم @دفع کننده حشرات @مسکن سردرد [ناشی از سردی]، گرفتگی عضلات، تب، درد و ورم چشم، بیماری مسافرت، سرفه، تنگی نفس، اگزما و التهابات پوستی @مناسب پوست و موی خشک، معمولی و چرب
طبیعت (مزاج)@[در دوم] گرم و [در آخر اول] خشک
کاربرد غیرخوراکی@جهت شادابی، پاک‌سازی و ضدعفونی‌کردن پوست؛ روزانه عصاره بابونه را بر روی پوست خود افشانه نموده با استفاده از تکه‌ای پنبه و بصورت ضربه‌ای عصاره را روی پوست پخش کنید و اجازه دهید خشک شود @جهت تقویت مو، مغز و اعصاب؛ روزانه عصاره بابونه را بر روی پوست سر و لابه‌لای موها افشانه نموده و اجازه دهید خشک شود @جهت ضدعفونی‌کردن زخم؛ در مواقع لازم عصاره بابونه را بر روی موضع افشانه نموده و اجاه دهید خشک شود @جهت دفع حشرات و استفاده از خاصیت آرامبخشی بابونه؛ می توانید عصاره بابونه را بر روی نقاط مختلف پوست بدن خود، در فضای خانه، حمام و یا مکانهای مختلف خانه افشانه نمایید @جهت تسکین سرفه و تنگی نفس؛ می توانید عصاره بابونه را در فضای خانه یا حمام افشانه نمایید @جهت تسکین سردرد، گرفتگی عضلات، تب، بیماری مسافرت، اگزما و التهابات پوستی؛ می توانید عصاره بابونه را بر روی نقاط مختلف پوست بدن خود افشانه نمایید @جهت تقویت چشم؛ شبها قبل از خواب عصاره بابونه را داخل چشم افشانه نموده و پلک بزنید تا عصاره به همه چشم برسد
عوارض جانبی@مصرف بیش از اندازه افشانه بابونه (بخصوص در افراد گرم مزاج) ممکن است ایجاد خارش، التهاب پوستی، خشکی پوست، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و ... نماید
منع مصرف@در دوران بارداری با احتیاط مصرف شود @افراد گرم مزاج با احتیاط مصرف کنند
مواد موثره@كاروتن + گزانتوفيل
سایر توضیحات@قبل از اینکه برای اولین بار از عصاره بابونه استفاده کنید، مقداری از آن را روی بخش کوچکی از پوستتان افشانه کنید و ساعتی صبر کنید. اگر به آن حساسیت نداشتید، می‌توانید برای سایر بخش‌های بدن هم از آن استفاده کنید @جهت افزایش میزان جذب عصاره بابونه، بهتر است قبل از استفاده، پوست خود را با لیف آغشته به کف صابون بشویید

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
برچسب ها افشانه بابونه
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!