ژل رویال
  • ژل رویال

ژل رویال

3,500,000ریال
مالیات 3,500,000ریال
  • کد محصول: ژل رویال
  • موجودی: در انبار

«ژل رویال» (royal jelly)، ماده‌ای بسیار مغذی و نیروبخش است که بانام‌های دیگری همچون رویال ژله، شاه انگبین، شیر زنبورعسل، شهد شاهانه و غذای ملکه نیز شناخته می‌شود. ژل رویال (شاه انگبین)، درواقع به‌عنوان غنی‌ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته‌شده و از گذشته‌های دور به‌عنوان اکسیر جوانی و مایه حیات در طب استفاده می‌شده و اکنون نیز در کشورهای پیشرفته جهان استفاده طبی از آن بر پایه تحقیقات دانشمندان در دانشگاه‌ها و موسسه‌های تحقیقاتی معتبر رایج است.

ژل رویال (شاه انگبین) از دو جفت غده‌ هیپوفارین موجود در طرفین سر زنبوران کارگر جوان ترشح می‌شود و با بزاق دهان آنها مخلوط می‌گردد. ژل رویال، خمیری شکل بارنگ تقریباً سفید تا زرد کمرنگ و طعمی تند و زننده است. ژل رویال تا سه روز مورداستفاده همه لاروها قرار می‌گیرد اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد و تنها ملکه است که تا آخر عمر از رویال ژله تغذیه می‌کند و به نظر می‌رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می‌گردد. بدون ژل رویال هیچ لاروی قادر به رشد نیست و این ماده، ملکه را قادر می‌سازد که در روزهای تخم‌ریزی در شبانه‌روز بیش از ۲۵۰۰ تخم بگذارد که وزن این مقدار بیش از وزن خود ملکه است. همچنین ملکه زنبورعسل به‌واسطه استفاده از ژل رویال حدود ۵ تا ۶ سال عمر می‌کند درحالی‌که زنبورهای کارگر در فصول فعالیت خود (بهار و تابستان) حدوداً در کمتر از ۱۴ تا ۲۴ روز از فعالیت خود می‌میرند.

مزایای ژل رویال بر تندرستی بسیار گسترده بوده و دانشگاه‌های سراسر جهان در حال مطالعه و بررسی این ترکیب جادویی می‌باشند. آنها با تلاشی مضاعف می‌کوشند تا به درک بهتری از مزایای ژل رویال دست یابند.

در ادامه، تجربیات فردی آورده شده که به فواید ژل رویال اعتقاد داشته و سالیان سال در حال استفاده از آن است. او بر این باور است که ژل رویال جنبه‌های سلامتی را به او هدیه کرده است و به‌عنوان یک نیروبخش حیاتی کمک کرده و همچنین در تعادل هورمونی بدن او نیز مؤثر بوده است.

ژل رویال سبب شده است تا نویسنده این مقاله بتواند خواب آرام و راحتی داشته باشد و با انجام تمرینات ورزشی، سریع‌تر از قبل انرژی و نیروی ازدست‌رفته را بازیابد. در ضمن او بر این نظر است که پوست بدنش طراوت بیشتری پیداکرده است. نویسنده این سطور، خانمی آمریکایی و متخصص علم تغذیه است که در مزرعه زنبورداری پدرش به تجربیات مهمی دست پیداکرده و تحت نظر مادرش که آشنا و علاقه‌مند به مسائل تغذیه و مکمل‌های غذایی بوده به دانش مرتبط در این زمینه دست‌یافته است. او گفته که ژله رویال هیچ‌گاه از سبد غذایی‌اش ترک نمی‌شود.

 

- قدرت آنتی‌اکسیدان ژل رویال:

امروزه آنتی‌اکسیدان‌ها از اهمیت بسزایی برخوردارند. هرگاه که سلول‌های شما اکسید می‌شوند، در اصل خود شما اکسید می‌شوید و این امر منتهی به مواردی همچون سرطان، بیماری‌های قلبی و شرایط مخرب دیگر می‌گردد.

همگی سیب پوست‌کنده را دیده‌ایم که ظرف چند دقیقه به رنگ قهوه‌ای درمی‌آید و این همان چیزی است که در مورد سلول‌های شما در طول زمان رخ می‌دهد. دانشمندان غذاهای مشخص را کشف کرده‌اند که در مقادیر عظیمی آنتی‌اکسیدان داشته که موجب کند شدن و توقف این روند می‌شود، ژل رویال یکی از همین موارد است. بنا بر گزارش ژورنال شیمی غذایی کشاورزی در سال ۲۰۰۸، ژل رویال دارای مقادیر بسیار بالایی از آنتی‌اکسیدان‌های متنوع است.

میزان این آنتی‌اکسیدان‌ها زمانی در بالاترین حالت خود می‌باشد که ژل رویال تازه است. بنابراین هرگاه ژل رویال را خریداری می‌کنید، اطمینان حاصل نمایید که تازه و منجمد باشد.

 

- تعدیل‌کننده سیستم ایمنی:

ازآنجایی‌که گفته‌شده ژل رویال دارای پتانسیل تعدیل‌کننده سیستم ایمنی برای انسان است، لذا گروهی از دانشمندان دانشگاه «ریوکیوز» در ژاپن اقدام به آزمایشی کردند تا دریابند آیا ژل رویال می‌تواند گسترش خود ایمنی سیستمی در موش‌ها را تغییر دهد. اختلالات خود ایمنی، حالتی است که در آن سیستم ایمنی بدن به خودش حمله می‌کند. بیمارهایی مانند رماتیسم مفصلی و بسیاری از آلرژی‌ها از نوع اختلالات خود ایمنی هستند. این موش‌ها ازنظر ژنتیکی مستعد ابتلا به لوپوس (یک اختلال جدی در سیستم خود ایمنی) بودند. در طی بررسی دانشمندان دریافتند که موش‌هایی که با ژل رویال تغذیه‌شده بودند، تأخیر بسیار چشمگیری در ابتلا به لوپوس داشتند و زمانی هم که مبتلا شدند، عمر طولانی‌تری داشتند.

 

- تقویت عملکرد مغز:

نویسنده اظهار می‌دارد کسانی که ژل رویال تازه و باکیفیت مرغوب مصرف می‌کنند، حالت نشاط، شادابی و سبکی را تجربه خواهند کرد. تحقیقی در دانشگاه داروشناسی «گیفو» در ژاپن مؤید این نکات است.

ابتدا دانشمندان، موش‌های صحرایی را با ترکیبی سمی تغذیه کردند که این ترکیب برای از بین بردن سلول‌های مغزی طراحی‌شده بود. آنگاه به این موش‌ها ژل رویال داده شد. دانشمندان دریافتند که نه‌فقط ژل رویال از مغز آنها محافظت کرد بلکه موجب تحریک عملکرد شناختی مغز شده و آن را ترمیم نمود. به همین دلیل است که هرگاه از ژل رویال استفاده می‌کنیم از سطح هشیاری بالاتری برخوردار هستیم.

 

- محافظت از کبد:

تردیدی نیست که کبد یک عضو حیاتی در بدن انسان است که عمل تصفیه را انجام می‌دهد. بیماری‌های کبد می‌توانند منجر به سرطان کبد شوند تنها با نوشیدن آب آشامیدنی کبد شما در معرض ۲۰۰ نوع ترکیب سمی قرار می‌گیرد و اهمیت محافظتی ژل رویال از کبد در اینجا بیش‌ازپیش روشن می‌گردد.

دانشمندان دانشگاه «ارسیس» در ترکیه با تغذیه ژل رویال به موش‌هایی که مبتلا به مسمومیت کبد بودند. دریافتند که تغذیه ژل رویال به‌عنوان یک عامل محافظتی از کبد تنها برای هفت روز موجب تأثیر اصلاحی چشمگیری در بافت آسیب‌دیده کبد شده است.

 

- سوزش و التهاب:

تحقیقات زیادی حاکی از آن است که سوزش و التهاب مزمن یکی از دلایل بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌های مخرب همچون آلزایمر، دردهای مفصلی و برخی از سرطان‌ها می‌باشد.

گروهی از دانشمندان آزمایشگاه بیوشیمی «هایا شی با را» در ژاپن تصمیم گرفتند تا عملکرد ضدالتهابی ژل رویال را آزمون کنند. آنها به آزمایش در مورد سیتوکین‌های التهابی پرداختند. سطوح بالای این ترکیبات بیانگر میزان بالای التهاب می‌باشد. آنان دریافتند که مصرف ژل رویال باعث سرکوب این ترکیبات التهابی شده و نتیجه گرفتند که ژل رویال  دارای عملکرد ضدالتهاب است. ژل رویال می‌تواند التیام زخم‌ها را تسریع کند. بنابراین درصورتی‌که کسی که از بیماری قلبی یا آلزایمر رنج می‌برد، حتماً سطح بالایی ازسیتوکین‌های التهابی را تجربه کرده و ژل رویال می‌تواند مکمل خوبی برای درمان او باشد.

 

- شفای پوست:

دانشمندان در دپارتمان فارماکولوژی دانشگاه نیسون در ژاپن به بررسی این موضوع پرداخته‌اند که آیا ژل رویال می‌تواند بهبود زخم و التیام آن را تسریع کند. آنها مقادیر مختلفی از ژل رویال را به‌صورت روزانه به موش‌های صحرایی تغذیه کردند و دریافتند که ژل رویال با کاهش تراوش و تشکیل کلاژن، عملکرد ضدالتهابی از خود نشان می‌دهد. ژل رویال همچنین دوره درمان زخم‌های پوستی را کوتاه می‌کند. بنابراین آنها اعلام کردند که ژل رویال می‌تواند التیام زخم‌ها را تسریع کند. این موضوع به‌هیچ‌وجه تعجب‌برانگیز نیست زیرا ژل رویال دارای مواد مغذی و ویتامین‌های ویژه‌ای است که پوست را تازه می‌کنند. از این مواد می‌توان به (فلاونویدها، اسیدنوکلئیک، اسید دی کانویک، آنزیم‌ها و هورمون‌ها) اشاره کرد.

ژل رویال همچنین دارای مواد معدنی ویتامین‌هایی از قبیل: ویتامین‌های ب۱، ب۲، ب۳، ب۵، ب۶،ستیل کولین و روی  می‌باشد همگی برای پوست مفید و عالی است. مطالعات نشان می‌دهد که اسیدهای موجود در ژل رویال موجب تشکیل کلاژن می‌گردد.

 

- دیابت و کنترل قند خون:

مطالعات اولیه نشان داده است که ژل رویال دارای عملکرد مشابه انسولین است. به‌هرحال، تا به امروز هیچ آزمایش بالینی که مؤید این موضوع باشد صورت نپذیرفته است. سرانجام گروهی از پزشکان آلمانی در بیمارستان دانشگاه (جاستوس- لایبیگ) از ۲۰ داوطلب خواستند تا تست تحمل گلوکز خوراکی را بر روی آنها انجام دهند و بعد از مصرف ۲۰ گرم ژل رویال تست دوم را روی آنها به عمل‌آورند پس از ۲ ساعت قند خون داوطلبان بعد از مصرف ۲۰ گرم ژل رویال بسیار کمتر از زمانی بود که ژل رویال تغذیه نکرده بودند. نویسنده این مقاله، خود از بیماری قند خون رنج می‌برده که با رژیم روزانه “ژل رویال آن را از بین برده است.

 

- پوکی استخوان و ضعف استخوانی:

گروهی از دانشمندان ژاپنی، مطالعاتی را بر روی موش‌های صحرایی انجام داده‌اند تا نشان دهند ژل رویال می‌تواند تأثیرات مفیدی بر پوکی استخوان داشته باشد. پس از انجام آزمایش‌هایی دریافتند که ژل رویال می‌تواند با تقویت جذب کلسیم روده‌ای از پوکی استخوان جلوگیری کند و به‌صورت عاملی مؤثر در جلوگیری از پوکی استخوان محسوب شود. بر اساس این تحقیقات، ژل رویال توانایی جذب کلسیم در بدن را تقویت کرده و آن را در استخوان ذخیره می‌سازد.

 

- سرطان سینه:

گروهی از دانشمندان دانشگاه کیوتو ژاپن به بررسی تأثیر محافظتی ژل رویال بر روی سلول‌های سرطان سینه پرداختند. در این بررسی، دانشمندان دریافتند که ژل رویال دارای تأثیر استروژن ضد محیطی است. BPA یا بیسفنول، یک استروژن محیطی است که موجب تحریک تکثیر سلول‌های سرطانی سینه به نام ۷-mcf در انسان‌ها می‌شود دانشمندان دریافتند که ژل رویال موجب توقف رشد این عامل می‌شود. ما همه‌روزه در معرض استروژن‌های محیطی که موجب سرطان می‌شوند هستیم و این مسئله از طریق آب آشامیدنی، لوازم‌آرایشی، پلاستیک و یا غذا صورت می‌گیرد. پس عاقلانه است که با مصرف روزانه ژل رویال در برابر این سرطان‌ها خود را مصون سازیم.

 

- کنترل کلسترول:

گروهی از محققان ژاپنی تصمیم گرفتند تا تأثیر ژل رویال بر سطح کلسترول خون را در ۱۵ داوطلب موردمطالعه قرار دهند آنها به ۶ نفر از داوطلبان، هرروز به مدت ۴ هفته ۶ گرم ژل رویال دادند. این گروه با کاهش چشمگیری در سطح کلسترول و LDL در مقایسه با گروه دیگر که ژل رویال مصرف نکردند مواجه شدند. سطح HDL (کلسترول خوب) در هیچ‌یک از گروه‌ها تغییر نکرد. سطح تری گلیسیرید هم تغییری نداشت. ژل رویال، سطح کلسترول بد و کلسترول کلی بدن را کاهش می‌دهد درحالی‌که ضرری برای کلسترول خوب بدن ندارد. درصورتی‌که پزشک به شما توصیه کرده تا سطح کلسترول خود را کاهش دهید، ژل رویال یک انتخاب ایمن و طبیعی می‌باشد.

 

نویسنده: آنجلایسلدیک

منبع: فصلنامه عسل درمانی شماره ۱۵ بهار ۹۵

 

ژل رویال،ژل رویال به انگلیسی،ژل رویال چیست،ژل رویال قیمت،ژل رویال قیمت تهران،ژل رویال برای پسر دار شدن،ژل رویال و بارداری،ژل رویال برای پوست،ژل رویال در بارداری،ژل رویال برای کودکان،شاه انگبین،شاه انگبین چیست،شاه انگبین در ایران،شاه انگبین (ژل رویال)،شاه انگبین قیمت،شاه انگبین خواص،شاه انگبین در طب سنتی،شاه انگبین عسل،شاه انگبین یا ژل رویال،شاه انگبین روازاده،ایرانی،سالم،طبیعی،اصل،خالص،خرید،فروش،اینترنتی،خانگی،

ویژگیها
وزن خالص[حدود] ۲۰ گرم
نوع بسته‌بندیظرف شیشه ای
سطح کیفیتطبیعی
روش تولیداین ماده توسط زنبور عسل تولید می شود
محل تولیداستان کردستان
شرایط نگه‌داری@ژل رویال خالص در فریزر نگهداری شود @چنانچه ژل رویال با عسل ترکیب شود می توان آنرا در دمای معمولی نگهداری کرد
خواص@افزایش دهنده نیروی بدن @تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، چشم، حافظه، میل و نیروی جنسی، استخوانها و عضلات @کاهش دهنده فشار عصبی (استرس) @تسریع کننده سرعت بهبودی زخم های داخلی و خارجی @مفید جهت؛ حفظ جوانی - تداوم زیبایی پوست - بی خوابی - تنظیم سیستم باروری و تولید مثل - ناتوانی جنسی - نازایی - خستگی مفرط - لک و چین و چروک پوست - دیابت - تحریک سیستم ایمنی بدن - تنظیم تعادل هورمونی - عفونت های ویروسی و باکتریایی - تنظیم و تحریک غدد درون ریز - انسداد شریانها - تنظیم کلسترول - تنظیم فشار خون - آسم - کنترل وزن - شکستگی - رشد کودکان و نوجوانان - عفونت - کم خونی - مشکلات کبد - سرطان - انواع آرتریت - خستگی جسمی و روحی
طبیعت (مزاج)گرم
کاربرد خوراکی- روزی یکبار ۰/۱ گرم (به اندازه نوک کارد میوه خوری) از ژل رویال را بصورت ناشتا و زیر زبانی میل نمایید - روزی یکبار ۰/۱ گرم (به اندازه نوک کارد میوه خوری) از ژل رویال را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب نموده و بصورت ناشتا میل نمایید
عوارض جانبینامشخص
منع مصرفنامشخص
مصلحعسل
نام‌های دیگر#شاه انگبین #ژله رویال / رویال ژله #عسل سلطنتی #شهد شاهانه #شیر زنبور عسل #غذای ملکه
مواد موثرهپروتئين + ژلاتین + هشت نوع اسيد آمينه ضرورى بدن + اسيدهاى چرب مهم + قند + استرولها + تركيبات فسفر (به خصوص استيل كولين) + گاماگلوبين + ویتامین (شامل: آ، ب، ث، د، ایی) + اينوزيتول + مواد معدنى (شامل: كلسيم، مس، آهن، فسفر، پتاسيم، سيليكون، سولفور و...) + اسيدهاى نوكلئيك (ANR و AND) + ...

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
برچسب ها زنبور عسل
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!