روغن زیتون
  • روغن زیتون

روغن زیتون

3,500,000ریال
مالیات 3,500,000ریال
  • کد محصول: روغن خوراکی
  • موجودی: در انبار

«روغن زيتون فرابکر»، را از ميوه زيتون و با استفاده از فشار (پرس سرد) استخراج مى‌كنند. روغنی که در فشار اول گرفته می‌شود؛ بسیار مغذی بوده و مايعى است به رنگ زرد مايل به سبز يا زيتونى و زلال و شفاف و كمى چسبنده.

روغن فشار دوم نيز قابل‌مصرف است ولى ارزش آن به‌مراتب كمتر از روغن فشار اول است. روغن فشار دوم را قبل از عرضه شدن به بازار تجارت تحت اثر اسیدسیتریک يا اسيد تارتاریک قرار مى‌دهند. اين عمل بدان خاطر است كه رنگ روغن فشار دوم كهربایى شود. از باقی‌مانده فشار دوم تحت اثر فشار زياد، روغن فشار سوم تهيه مى‌شود كه طعم نامطبوع دارد و به مصارف صنعتى و تهيه صابون مى‌رسد. از پس آب فشار سوم نيز روغنى استخراج مى‌شود كه منحصراً به مصارف صنعتى مى‌رسد. از نیم کوب هسته زيتون تحت‌فشار، روغنى به دست مى‌آيد كه اگر انجام آن بدون مداخله گرما صورت گيرد رنگ زرد روشن دارد ولى اگر با مداخله گرما انجام شود رنگ متمايل به سبز پيدا مى‌كند. اين روغن را روغن هسته زيتون مى‌نامند.


روش‌های استخراج روغن زیتون:

۱. روش سنتی: استخراج روغن زیتون با این روش بسیار سخت است و امروزه فقط توسط بعضی از خانواده‌های روستایی استفاده می‌شود. روغن زیتونی که از این روش به‌دست می‌آید بسیار اندک بوده و در بهترین حالت، فقط پاسخگوی نیاز و مصرف سالانه آن خانواده است؛ بنابراین، قابلیت ارائه به بازار را ندارد.

۲. روش پرس گرم: کیفیت روغن زیتونی که با این روش استخراج می‌شود پایین‌تر از روغن حاصل از دو روش دیگر اما میزان روغن حاصله بیشتر از دو روش دیگر است. بنابراین، روغن زیتونی که با روش پرس گرم استخراج می‌شود ارزان‌تر است.

۳. روش پرس سرد: کیفیت روغن زیتونی که با این روش استخراج می‌شود بالاتر از روغن حاصل از روش پرس گرم است. میزان روغن حاصل از روش پرس سرد، کمتر از روش پرس گرم است؛ بنابراین، قیمت روغن زیتون حاصل از پرس سرد، بیشتر از روغن زیتون حاصل از پرس گرم است.

 

انواع روغن زیتون:

روغن زیتونی را که اصلاً تصفیه نشده باشد و خالص باشد را اصطلاحاً روغن‌زیتون فرابکر، روغن زیتونی که یک‌بار تصفیه شود را روغن زیتون بکر (گاهی به روغن زیتونی که با استفاده از دستگاه پرس گرم استخراج می‌شود نیز روغن زیتون بکر گفته می‌شود) و روغن‌زیتونی که طعم و بوی آن گرفته شود را روغن زیتون تصفیه‌شده می‌گویند.

 

روش تشخیص روغن‌زیتون اصل و مرغوب:

روغن زيتون مرغوب باید گلو را بسوزاند و نیز در دمای حدود ۱۰ درجه شروع به كدر شدن مى‌كند و در صفر درجه تدریجاً حالت انجماد پيدا مى‌نمايد و دان دان مى‌گردد و در منهاى ۲۰ درجه نيز کاملاً مى‌بندد. همچنین از نشانه‌های روغن‌زیتون مرغوب این است که چنانچه برای مدتی (حدود ۳ یا ۴ هفته) درجایی ثابت بماند و تکان داده نشود؛ موادی گَردمانند در انتهای بطری ته‌نشین می‌شود. بر این اساس، معمولاً روغن زيتون را یک‌بار تصفیه می‌کنند تا دیگر کدر نشده و مشتری‌پسندتر شود (البته بو و طعم آن چندان تغییر نمی‌کند و تشخیص آن ازاین‌جهت برای مصرف‌کننده ممکن نیست) و یا برای کسب سود بیشتر، روغنهاى کم‌ارزش به آن اضافه مى‌كنند.

 

با استفاده از گزینه «خصوصیات» (در بالای همین مطلب) می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد روغن زیتون فرابکر مشاهده نمایید.


روغن زیتون،روغن زیتون برای مو،روغن زیتون برای پوست،روغن زیتون برای صورت،روغن زیتون برای جوش صورت،روغن زیتون اصل،روغن زیتون برای پوست صورت،روغن زیتون برای یبوست،روغن زیتون اصل در یخچال،مرغوب،فرابکر،بکر،تصفیه نشده،تصفیه شده،یعنی چه،سنتی،روغن زیتون خانگی

ویژگیها
وزن خالص[حدود] ۴۵۰ گرم
نوع بسته‌بندیبطری پلاستیکی (پت)
سطح کیفیت@خالص @تصفیه نشده @بو دار
روش تولیدمستقیم (با استفاده از دستگاه گریز از مرکز)
محل تولیداستان تهران
خواص@روان کننده شکم (مُسهِل) @جلوگیری کننده از بیماریهای قلبی، سرطان (بخصوص سرطانهای کولون و پستان)، استئوپورز، آلزایمر و سندروم پیش از قاعدگی @جلوگیری کننده از رسوب چربی در دیواره ی عروق @مفید جهت تنظیم چربی خون - رفع یبوست (بخصوص در افراد سرد مزاج) - افزایش طول عمر - کاهش کلسترول بد - افزایش کلسترول خوب - تنظیم فشار خون - درمان عفونت های دستگاه تنفسی، روده و دستگاه تناسلی
طبیعت (مزاج)@[در دوم] گرم و خشک
کاربرد خوراکی@پخت انواع غذا @سرخ کردن با حرارت ملایم @استفاده در انواع سالاد
کاربرد غیرخوراکی@جهت تقویت اعضای بدن و رفع دردهای ناشی از سردی و رطوبت؛ روغن زیتون را به بدن بمالید و مالش دهید @تنقیه جهت درمان کولیت التهابی و انسدادی، درد کمر و مفاصل @جهت خوش حالت کردن مو و جلوگیری از ریزش آن؛ دو مرتبه در هفته، مو و پوست سر را به روغن زیتون فرابکر آغشته نمایید و اجاه دهید تا چند ساعت بماند، سپس حمام کرده و آنرا بشویید @جهت درمان موخوره؛ ده شب پی در پى سر را با روغن زيتون فرابکر ماساژ دهيد و بپچيد و بخوابيد @روغن زیتون فرابکر + نمک طعام کامل؛ جهت درمان سوختگی روی موضع بمالید
عوارض جانبیمصرف بیش از اندازه روغن زیتون خام ممکن است باعث اسهال شود
مصلح@مغز / روغن گردو @مغز روغن بادام @سرکه @عسل @شیرینی های طبیعی (عسل، شیره و...)
نام‌های دیگر@زَیت / روغن زیت / روغن زیتون @دُهن الزَّيت‏ @زيت عذب‏
مواد موثرهاملاح معدنی (پتاسيم، منگنز، سديم، فسفر، كلسيم، پتاسيم، گوگرد، منيزيم، آهن و مس) + اولئين + پالميتين +ويتامين‏ (آ و ایی) + ...
اعتبار مصرف@چهل سال پس از تولید (روغن زیتون هر چه کهنه‌تر شود خواص درمانی آن قوی‌تر می‌شود)

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!